S frisbee se dá pořádně zaválet

Frisbee je v pohledu mnohých považován jen za jakousi nudnou věc, kterou házíte vzduchem, je těžké jí chytnou a dobrá je spíše jako hračka pro psa. My si však dnes ukážeme, že frisbee je ve skutečnosti naprosto skvělý sport.

21 skvělých triků

Přesvědčí vás o tom chlápek, který se jmenuje Brodie Smith. Jeho jméno nejspíše neznáte, což je ovšem velká chyba. Je totiž skutečnou špičkou ve svém oboru, kterým je právě frisbee. S létajícím talířem dokáže neuvěřitelné kousky a je schopen jím trefit kde co.

Svým vzhledem trochu připomíná fotbalistu Garetha Balea. Ovšem zatímco Bale dokáže dávat ve finále ligy minstrů góly tzv. nůžkama, tenhle chlapík dokáže o něco zajímavější věci. Stejně jako Bale i jeho domovem je zelený pažit, ale spíše než práce nohama, je u něj důležitější práce rukou, i když některé z triků jsou prováděny i nohama. To mimochodem dokazuje i na nejnovějším videu, ve kterém předvádí 21 neuvěřitelných triků, které si prostě musíte prohlédnout a nejlépe hned několikrát. Na tohle prostě jen tak něco nemá.

https://youtu.be/35lURrrEQrU

Nepodceňujte frisbee

Mimochodem věděli jste, že se dá hrát frisbee i jako kolektivní sport, ve kterém proti sobě soupeří dvě družstva. V této disciplíně se dokonce pořádají i mistrovství světa a náš reprezentační tým si nevede vůbec špatně. Nesuďte tedy frisbee jen podle jeho vzhledu. Vždyť i fotbalový míč nevypadá nic moc extra a dokázal pobláznit miliony lidí po celém světě.