Sportovci s rukama od krve

Kauza Oscara Pistoriuse otřásla v nedávné době světem sportu. Tento beznohý atlet měl naprosto vše, aby to během jediné noci ztratil. Pojďme se podívat na jeho příběh a příběh dalších sportovců, kteří ví jaké to je zabít.

Pistorius

Oscar Pistorius byl jedním z mála sportovců, který si vybojoval právo závodit s naprosto zdravými běžci. Jeho kariéra však skončila v momentě, kdy zastřelil svou přítelkyni a byl odsouzen k výkonu trestu minimálně do roku 2023.

 

Mark Rogowski

Profesionální skateboardista byl v osmdesátých letech velkou hvězdou. Ta však zhasla v momentě, kdy znásilnil, a zabil svou kamarádku, kterou poté ukryl v hrobě v kalifornské poušti. Rogowski to však nevydržel a sám se udal policii. Od soudu si odnesl 31 let v žaláři.

Robert Rozier

Profesionální hráč amerického fotbalu se stal členem sekty černých rasistů, kteří hlásali, že bůh je černý a že černí jsou ti praví Židé a všichni bílí jsou ďáblové a každý kdo se chce stát plnohodnotným členem sekty, musí bílého zabít. Rozier si toto učení vzal k srdci až příliš, protože se u soudu doznal k vraždě sedmi osob bílé barvy pleti. Byl odsouzen na 22 let, ale protože se rozhodl svědčit proti vůdci sekty dostal se do programu ochrany svědků a nakonec i na svobodu. Spravedlnost jej však stejně dostihla a poté co se snažil platit nekrytým šekem, dostal 25 let natvrdo.

Bertil Fox

Profesionální kulturista, který patřil v sedmdesátých a osmdesátých letech k absolutní špičce své sportovní disciplíny. V květnu 1998 byl však obviněn z vraždy své snoubenky a její matky na karibském ostrově Svatý Kryštof. Původně byl odsouzen k trestu smrti oběšením, Tento trest mu však byl později změněn na doživotní vězení.