Jaké doplňky na kolo by vám s novou sezonou rozhodně neměly chybět?

Cyklistiku si užívá spousta z nás, ať už je nám deset, dvacet, čtyřicet, šedesát nebo víc. Abychom se cítili co možná nejlépe, ale také šli naproti bezpečné jízdě na kole po všech stránkách, měli bychom se aktivně zajímat o to, jaké jsou na poli doplňků na kolo možnosti. Jde přitom jak o doplňky pro cyklistu, tak k aplikaci na kolo. Co je dobré pořídit, aby se vám jezdilo dobře a bezpečně? 

Odrazky, světla, helma i rukavice na kolo 

V létě je sice dlouho světlo, ale jsou situace, kdy se bez kvalitního světla neobejdeme. Měli bychom mít možnost osvětlit kolo zepředu i zezadu např. v noci, nebo také při snížené viditelnosti, když nás zastihne déšť či mlha. I šero je nepříjemné. I my coby cyklisté musíme dobře vidět. Proto bychom si měli koupit jak odrazky, tak blikačky a dostatečně silné světlo, které ale nebude oslňovat přijíždějící.  

Nedílnou součástí nejen pro děti, ale i dospělé, by měla být helma na kolo a rukavice na kolo. Pád nám hrozí kdykoli, byť si to mnozí nepřipouštíme. Helma se může při nárazu rozbít, ovšem tím nám chrání hlavu. Stejně tak nás může „shodit“ kolem projíždějící vůz, hlavu bychom měli pokaždé chránit. To platí i pro ruce. Rukavice na kolo se vyrábí krátké a dlouhé, zateplené i jednoduché, s polstrováním nebo bez něj. Každé mají své přednosti, ruce chrání nejen při pádu, ale také před otřesy, kterým se při řízení kola nedá vyhnout.  

Nepromokavé oblečení i cyklo kalhoty 

Pokud jezdíte často, určitě si kupte cyklistické oblečení, které vás bude chránit před deštěm a větrem. K dostání jsou krásné modely pro ženy i muže, vybere si každý. Volit můžete mezi zahraničními i českými ověřenými značkami. Mnohé produkty jsou cenově dostupné, přitom dokonale plní svou funkci.  

Pro pohodlnou jízdu jsou uzpůsobeny cyklistické kalhoty nebo kraťasy. Jsou polstrované, ochrání vás před odřeninami a otlaky, které hrozí na začátku sezony i při dlouhých trasách. Jen kvalitní cyklo oblečení nabízí např. Bikero.cz, kde jsou často zajímavé slevové akce, s nimiž při nákupu značně ušetříte.  

Chraňte se a své zdraví při každém vyjetí. Za váš život a zdraví vynaložení peníze jistě stojí.