Ketóza je nejlepší zabiják tuků

Chcete mít tělo, jaké jste si vždy přáli, ale ani stý pokus týkající se změn ve stravování a pohybu nevyšel? Pak nezoufejte a vyzkoušejte odlišný způsob stravování ve formě ketodiety. Hubnout se dá i bez dlouhých hodin v posilovně či na běžeckém ovále. Stačí jen své tělo uvést do stavu ketózy. A co to taková ketóza je, a jak si ji navodíme? Na to se podíváme v tomto článku.

Hubnutí bez hladovění

Ketóza je stav, při kterém je naše tělo doslova zaplavováno bílkovinami a tuky a naopak má zcela odříznutý přísun sacharidů. Tím je tělo šokováno a dostává se do stavu tzv. ketózy. Tento stav způsobuje, že si energii nebere ze svalstva, jak je tomu normálně zvykem, ale díky množství bílkovin, které svalstvo ochraňují, míří rovnou k tukům, které rozkládá a bere si z nich energii, čímž vy hubnete.

Proteinová dieta je lékařsky ověřeným způsobem, jak rychle a efektivně zhubnout. Potíží však je, že tělo je nutné neustále v ketóze udržovat a stačí jedna nepřesnost a tělo je z tohoto blahodárného stavu vybuzeno a opět začne ukládat tukové zásoby a zmenšovat svalstvo. Při držení ketodiety je tedy vždy dobré spolupracovat s odborníky.

Odborník vždy poradí

Pokud se svěříte do rukou některého z programů, pak budete mít neustále přístup k poradenským službám, budou vám zodpovězeny veškeré vaše otázky a na celou dietu tedy nebudete sami. Navíc si budete moci zakoupit celou řadu již hotových produktů či ingrediencí, které vám pomohou udržovat váš jídelníček přesně tak vyvážený, jak potřebujete.

S tím souvisí také cela řada receptů, které vám pomohou jídelníček na hubnutí udržovat stále plný těch správných pokrmů, které ve vás budou stav ketózy neustále navozovat. Zároveň se můžete inspirovat celou řadou dalších osob a hledat u nich sílu v tom, abyste pokračovali ve své cestě za vysněným a zdravějším tělem.