Makarská riviéra: Ideální místo pro vaši dovolenou

Už víte, kam pojedete letos na dovolenou? Léto v plném proudu a vy stále nemáte vybráno? Pokud se chcete vykoupat v čistém azurovém Jaderském moři a uvažujete nad Chorvatskem je pro vás skvělou volbou Makarská riviéra, která toho nabízí mnohem více. Kromě dlouhých oblázkových pláží a azurového moře toho nabízí Makarská riviéra mnohem více. Krásná dovolená levně je snem mnoha rodin i dvojic a Makarská riviéra vám takový sen dokáže splnit.

Krásy Makarské riviéry

Makarská riviéra je pás dalmatského slunečného pobřeží připomínající ráj. Pás měří 60 km a kolem ho obklopují štíty masivu Biokovo. Biokovo je druhé největší chorvatské pohoří, jehož část je chráněna jako přírodní park. Pohoří je oblíbeným místem k turistickým výletům. Při výletech můžete obdivovat více než tisíc druhů rostlin, zejména oliv, které jsou vedle turismu, zdrojem obživy místních obyvatel. Vrchol Vošas je cílem většiny turistů, odměnou vám bude nezapomenutelný výhled na Jaderské moře a Makarskou riviéru.

Pokud budete chtít vyrazit na výlet do civilizace navštivte město Omiš, jehož patronem je v Česku známý Jan Nepomucký. V malém malebném městečku můžete obdivovat měšťanské domy a paláce z různých historických období. Ve městě se zachovala část opevnění Mirabella, která chránila piráty. Ještě výše nad městem se nachází trosky pevnosti Starigrad, která chránila obyvatele proti nájezdům osmanských Turků.

Během července probíhá v Omiši festival dalmatských pěveckých souborů.

Krásné oblázkové pláže

Pod mohutným pohořím Biokovo se nachází kromě dlouhé pláže několik malebných vesniček. Kolem pláže najde vyžití každý milovník vodních atrakcí pro děti i dospělé, sportovního vyžití a skvělého jídla. Dovolená v Chorvatsku se vám postará o mnoho úžasných zážitků a domů se budete vracet příjemně opálení a plní elánu do dalších pracovních dnů.