Na co se zaměřit při výběru elektrokola?

Chcete si koupit elektrokolo? Ale nevíte, čemu věnovat pozornost při jeho výběru? Nabídka elektrokol je dnes velice široká a zahrnuje různou kvalitu. Vybrat správné elektrokolo tak nemusí být vůbec snadné. Při jeho výběru rozhodně nestačí se orientovat podle ceny, neměli byste opomenout ani tyto tři aspekty, díky kterým se vyhnete jakémukoliv zklamání.

Druh elektrokola

Elektrokola v sobě zahrnují hned několik typů kol, tak jako je tomu i v případě běžných jízdních kol. Jako jsou horská kola, trekingová kola, krosová kola nebo dětská kola s elektrickým pohonem. Ano, i elektrokola pro děti. Pro řízení elektrokol nepotřebujete řidičský průkaz. Volba vhodného typu elektrokola záleží na volbě terénu, který nejčastěji jezdíte. Horská kola se hodí především do náročnějšího terénu. Trekingová a krosová elektrokola na jízdy po zpevněných cestách.

Kvalita a životnost baterie

Při výběru věnujte pozornost i baterii, která je důležitou součástí elektrokol. Především věnujte pozornost kvalitě a životnosti baterie. Nejčastěji se dnes používají především lithiové baterie, respektive jejich modifikace, které se vyznačují velice dobrou životností. Životnost baterií se nejčastěji pohybuje v rozmezí 4–8 let. Nabíjecí cykly pak od 600–1000 nabití. Nezapomeňte se zeptat i na dojezd elektrokola na jedno nabití, a zvažte jaká doba je pro vás přijatelná.

Obraťte se na specializovaný obchod

Při výběru elektrola se rozhodně vyplatí obrátit se na specializovaný obchod, který disponuje zkušenými odborníky. Zkušeného prodavače poznáte především tak, že vám bude věnovat dostatek času, bude se snažit zjistit, co přesně od kola očekáváte a na základě toho vám nabídne nejideálnější druh kola. A bude snadno reagovat na vaše otázky. V případě, že budete mít pocit, že prodejce nedisponuje dostatečným množstvím odborných znalostí, pak je vhodnější zvolit jiný obchod. Přece jen nákup elektrokola je větší investicí.

Jistotou a expertem v prodeji a servisu elektrokol je obchod MMR E-Bike, který najdete v Plzni a Praze. Výhodou je, že před návštěvou obchodu si můžete kolo přímo prohlédnout na webu www.mmrebike.cz. Snadno si poradí i s přestavbou vašeho současného jízdního kola na elektrokolo.