Milujete lanýže? Pořiďte si nemovitost v Itálii a můžete si na nich pochutnávat pravidelně

Itálie patří mezi země, ve kterých lanýže rostou. Vyskytuje se jich zde asi 25 druhů. Největší množství jich pochází z Apeninského poloostrova. V Itálii rostou téměř na celém území Alp a Apenin. Nejcennější kousky pocházejí z oblasti Piemontu. Své místo však mají také v Toskánsku, Umbrii nebo v Kampánii. Vzhledem k tomu, že jak lanýže, tak i jejich hledání, jsou v řadě místních rodin tradicí, každá rodina si tak uchovává své tajemství.

V Piemontu je sezóna lanýžů od druhé poloviny září do konce ledna. Obdobně tomu je i ve středoitalském městečku Aqualagna, kde se dokonce koná i vyhlášený veletrh s lanýži.

Lanýže a jejich využití v italské kuchyni

Lanýže jsou charakteristické svou silnou aromatickou vůní a nezaměnitelnou chutí. Někdo je miluje, jiný jim nemůže na chuť přijít. Nic mezi tím neexistuje. Italská kuchyně je používá při přípravě pokrmů z těstovin, na maso nebo bruschetty.

Italské nemovitosti ke koupi

V oblasti Toskánska nebo Umbrie jsou nemovitosti v Itálii na prodej. Můžete si tak pořídit Immobilie in Italien a užívat si tak pravou lanýžovou sezónu pravidelně, každý rok. Nemovitosti ke koupi naleznete na webu Italicahomes.com. Pořídit si tak můžete domy nebo byty ve městě či na vesnici. V nabídce však naleznete i luxusní vily u moře, komerční objekty, pozemky a dokonce i farmy.

Výhody portálu Italicahomes

Prioritou je dokonalá znalost Itálie a jejích nemovitostí. Samozřejmostí jsou odborné znalosti. Přemýšlíte-li o nějaké nemovitosti, společnost vám vypracuje cenový odhad. Svým klientům vychází vstříct i po podpisu kupní smlouvy. Může doporučit odborníky pro případnou rekonstrukci, personál pro pomoc s péčí o nemovitost nebo najde nájemníky pro její případné pronajmutí. Můžete sdělit své představy a vše ostatní nechat na zaměstnancích společnosti.