Jak se přinutit ke cvičení? Pořiďte si stepper!

Pro nováčky ve světě fitness bývá nejtěžší se rozhoupat a opravdu začít. Chcete-li začít a vydržet, je nejlepší si na sebe tak trochu ušít bič. Pořiďte si do začátku nějaký jednoduchý nástroj, který vás ke cvičení donutí. Čím? No, klasicky přes peníze: „Když už jsem to koupil, tak přece cvičit musím!“ A jedním z těch nejlepší je stepper.

Z pohodlí domova

I když slova jako „pohodlí“ a „cvičení“ byste spolu v jedné větě asi nehledali, pohodlí je u cvičení důležité. Pamatujte na to, protože jakmile se budete u cvičení cítit nekomfortně, moc dlouho vás to bavit nebude, a pak to půjde rychle. Co vás nebude bavit, to brzy vyškrtnete. A to by byla škoda, protože máte k dispozici parádní cesty ke zdraví a kondici z pohodlí domova.

Procento lidí cvičících jen a pouze doma se neustále zvyšuje. Nahrává tomu dnešní doba. Vezměte si jen to množství lidí, kteří posilovnu navštěvovali cestou z práce, ale po přechodu na home office už tam nejezdí.

Dalším faktorem je určitá forma stydlivosti. Každému se nechce jít do posilovny jakožto začátečníkovi. Přece nebudeme veřejně ukazovat, že nejsme v kondici, kdepak.

Steppery jsou skvělou volbou

Pro začátečníky jsou perfektní volbou například steppery. Nejedná se navíc o žádnou velkou a neskladnou záležitost. Jsou to opravdu šikovné nástroje. Povedou nás krok za krokem k lepší kondici, vyšší výdrži a skvělé postavě. Stávají se pro domácí fitness stále populárnějším nástrojem, jsou skvělé i pro zlepšení srdeční činnosti a celkové výdrže, prospěch tedy nemíří pouze do svalů.

Cvičení na stepperu simuluje chůzi po schodech, což je jedna z nejlepších kardiovaskulárních aktivit. Kalorie se spalují vysokou rychlostí, svaly rostou. Mimochodem, po prvních dnech to ve svalech velmi dobře ucítíte, zátěž pro první dny tedy zvolte mírnější, ať vás nohy druhý den vynesou aspoň do prvního patra.

Jste-li začátečník, vezměte při výběru stepperu v úvahu několik faktorů. Zamyslete se, zda preferujete model s pevnými nebo pohyblivými rukojeťmi, které umožňují zapojit do cvičení i horní část těla. Berte v úvahu velikost a skladnost přístroje, jeho nosnost a nastavitelnost odporu. Výběr tak vlastně nemusí začít v obchodě nebo na internetu, ale u vás doma. Při nedostatku prostoru s metrem v ruce. Nejdříve vyberte místo pro cvičení a následné skladování stepperu, po té mrkněte na nabídku.

Koupit, vybalit, cvičit!

Na trhu lze najít různé typy stepperů, od základních až po vysoce výkonné s pokročilými funkcemi. Mnoho modelů je vybaveno počítadlem kroků, stopkami, nebo sledováním tepové frekvence. To vše může významně pomoci ve sledování vašeho pokroku a motivaci k pravidelnému cvičení.

Steppery jsou extrémně univerzální a můžete je použít samostatně pro rychlý kardio trénink, nebo jako součást rozmanitějšího cvičebního programu. Jsou skvělým doplňkem k posilovacím cvikům, józe nebo pilates, což z nich činí nepostradatelný prvek pro komplexní trénink. Zařazení stepperu do vašeho fitness plánu? Skvělý nápad, a ještě budete koukat, jakého zefektivnění můžete dosáhnout.

Zhodnocení pokroku

Jednou za čas je dobré zhodnotit každou novinku, kterou nám život přinesl. Při sledování své výkonnosti nebo spalování kalorií se po pár měsících vyplatí mrknout na výchozí hodnoty. A pochválit se. Zároveň to bude vhodná příležitost omrknout stepper více do detailu, přestože běžná údržba ve smyslu očištění stepperu a kontroly či dotažení šroubů by měla být samozřejmostí.

Ve finále je to cvičení o zvyku a stepper je výbornou volbou pro každého, kdo hledá efektivní a přitom jednoduchý způsob, jak zlepšit svou fyzickou kondici a zdraví. Je vhodné pro všechny věkové kategorie a úrovně fyzické zdatnosti a díky své skladnosti a jednoduchosti použití se hodí do každé domácnosti. Přidejte stepper do svého tréninkového režimu a udělejte krok směrem k lepšímu zdraví a kondici ještě dnes.

 

Zdroj foto: BAZA Production / Shutterstock.com