Zbůsoby, jak snadno zhubnout bez hladovění

Když se před někým zmíníte, že držíte dietu, protože se potřebujete zbavit pár nadbytečných kil, dočkáte se časté odpovědi: „To já bych jen na salátech nevydržel, umřel bych hlady.“ Mýtus, který je bohužel mezi lidmi hodně rozšířený. Opak je však pravdou. Pokud budete málo jíst, tělo si začne ukládat tuky do zásoby a hubnout nebudete. Při efektivním hubnutí, bez rizika JO-JO efektu, nejde o to kolik toho jíte, ale co a jak jíte. Zkuste naše tipy a doslova se projezte k hezké postavě.

Udělejte si velkou snídani

Že vás zdravá snídaně nastartuje na celý den, jste jistě slyšeli a četli mnohokrát, ale ono na tom vážně hodně záleží. Vydatná snídaně nemusí vždy nutně znamenat sacharidy – ovoce, müsli atd. Pokud máte chuť na vajíčka, udělejte si je.

Jezte častěji

Jezte alespoň pětkrát denně, nevymlouvejte se na nedostatek času. Nepřejídejte se. Mozek nestíhá dát tělu signál, že už má dost a vy se budete cpát dál i když už tělo jíst nepotřebuje. Snižte porce a rozdělte do více jídel. Váš organismus si na pravidelný přísun energie zvykne a přestane si ukládat zásoby.

Řekněte ne škrobům

Vyřaďte z jídelníčku těstoviny a bílé pečivo. Vyměňte je za celozrnné (neplést s vícezrnnými). V obchodech jsou již běžně k sehnání i celozrnné těstoviny.

Zařaďte silový trénink

Nemusíte hned běžet do posilovny, naložit si závaží a druhý den se ani nehnout. Zkuste lehký workout, pro začátek stačí denně několikaminutový plank, který se dá různě obměňovat a zapojuje velké množstvé svalů.

Pozor na alkohol

Choďte se bavit, ale uvědomte si, že konzumací alkoholu přijímáte obrovské množství kalorií, které určitě nespálíte. Jednou za čas sklenka vína nebo pivo neuškodí, ale pravidelná konzumace alkoholu neprospívá vůbec ničemu, ani vaší postavě ne.

Omezte sacharidy

Snižte příjem sacharidů, ale úplně z jídelníčku nevyřazujte. Zdravé sacharidy, například ovoce, zařaďte do jídelníčku v dopoledních hodinách. Dodají vám energii a jednoduché cukry lehce do večera spálíte.

Nikdy, opravdu nikdy nepijte sladké pití

Různé colové nápoje, limonády jsou plné cukru, ovšem přidaný cukr se často objevuje i džusech a ovocných šťávách. Udělejte si raději vody s citrónem a mátou, která vám žízeň skvěle zažene a urychlí spalování tuků.