Neznámé sportovní zajímavosti

Svět sportu má mnohé co nabídnout a platí to i o jeho historii. Pojďte s námi nahlédnout na to nejzajímavější, o čem jsme ve sportovním světě neměli doposud ani tušení.

Největší bota

Basketbalista Bob Lanier hrál v NBA v letech 1970 až 1984. Dodnes je držitelem rekordu o největší botu v soutěži. Jeho lodě totiž měli velikost 22 podle amerického číslování. Jeho chodidlo tak měřilo téměř 41 centimetrů.

Kde máš zuby?

Podle statistik přijde během své kariéry v NHL alespoň o jeden zub zhruba 68% všech hráčů. A není se čemu divit. Puky zde mohou létat rychlostí až 130 kilometrů za hodinu a pokud se trefí do obličejové části, zuby bývají většinou to první, co opouští majitelova ústa. Poté však samozřejmě hromada sprostých slov.

Na maratonu v autě

Největší maratonový podvod má na svědomí Fred Lorz, který běžel maraton v St. Louis v roce 1904. Když s pompou vběhl na stadion jako první, gratuloval mu i prezident Roosevelt. Ovšem brzy vyšlo najevo, že Lorz uběhel pouze 30 kilometrů a poté nasedl do automobilu a nechal se na stadion odvézt.

Harlem z Chicaga

Harlem Globetrotters je basketbalový exhibiční tým, který zná celý svět. Ovšem tento tým ačkoliv nese název jedné z New Yorských čtvrtí, v Harlemu vůbec nevznikl. Stalo se tak v Chicagu a do samotného Harlemu se dostal až čtyřicet let po své existenci.

Malý velký obr

Shaquille O’Neal je světově známým basketbalistou. V pouhých čtrnácti letech měřil již 203 centimetrů. Do dospělosti pak vyrostl ještě o dalších 13 a tak pro něj byl basketbal naprosto jasnou volbou.

Nejdelší golfový odpal

Nejdelší golfový odpal všech dob měří 471 metrů a jeho autorem je Mike Austin. Učinil tak na turnaji US Nation Senior Open. Za takto dlouhým odpalem stojí i vítr, který tehdy foukal rychlostí 40 kilometrů za hodinu.