Největší sportovní zoufalci všech dob

Sport by měl být vždy věcí ušlechtilou, ve které se ctí zásady fair-play a kde je spoluhráč i protihráč přednější než sám hráč. Ovšem není tomu tak. A my se dnes podíváme na figurky ze světa sportu, které to potvrzují.

Chris Dudley

Chris Dudley vystřídal mezi lety 1987 až 2003 šest týmů. Cekově se vždy držel v průměru, co se týče počtu nastoupených zápasů, vyhraných zápasů a nastřílených bodů. Proč je tedy v našem výběru největších sportovních břídilu? Drží totiž smutný rekord, kdy neproměnil 13 po sobě jdoucích trestných hodů.

Tomáš Řepka

Co by to byl za výčet nešťastlivců ve sportu, kdyby mezi nimi nebyl Tomáš Řepka. Tato velká fotbalová naděje to dotáhla spíše než ke zlatému míči do bulvárních plátků. Řepka je znám pro své životní i sportovní excesy, kdy se nechává rád vylučovat, napadá kameramany i rozhodčí a pro sprosté slůvko si nejde daleko.

Frederic Weiss

Francouzský hráč basketbalu je jeden z mála Evropanů, kterým se podařilo probít až do NBA, kde ovšem nikdy nenastoupil. Už to je smůla, ovšem tento hráč bude ve svém sportovním životě vzpomínat především na olympiádu v Sydney, kde jej o 20 centimetrů vyšší Vince Carter při utkání Francie proti USA přeskočil jak přes kozu a smečoval do koše. To vám na sebevědomí moc nepřidá.

Robert Dee

Nést označení nejhorší tenista světa by asi nechtěl ani ten, kdo tenis nikdy nehrál. Tento ošklivý titul nese Robert Dee, a to kvůli tomu že prohrál 54 zápasů v řadě. Během prvních tří roků své profesionální kariéry nevyhrál ani jedno utkání. A od roku 2005 do roku 2008 nezískal dokonce ani jeden set.

Toto označení se Deemu samozřejmě nelíbilo a tak podal na novináře žalobu, u soudu však dopadl stejně jako na kurtu a tak druhý den vyšel v The Daily Telegraph titulek s nápisem: Nejhorší tenista světa opět prohrál.