Jak vybrat ideální vůz právě pro vás?

Přemýšlíte-li nad pořízením automobilu, měli byste si promyslet veškerá pro a proti, než se do nákupu vozu pustíte. Toužíte více po novém automobilu? Nebo vám bude stačit vůz ojetý? Velkou roli hrají samozřejmě dostupné finance a to, jaký typ vozu by se vám líbil. Vybírejte vůz s rozumem a promyslete si výhody a nevýhody nákupu nového či ojetého automobilu.

Ojetý vs. nový vůz

Ojetý vůz vás samozřejmě vyjde vždy levněji než vůz nový, ale musíte myslet na to, že do ojetého vozu budete muset dříve a častěji investovat, tudíž byste měli počítat s jistou finanční rezervou. Pokud si například pořídíte vůz ojetý za 100 000, měli byste mít minimálně 20 000 rezervu na různé opravy a úpravy vozu. Nový vůz je samozřejmě větší finanční zátěží, ale výhodnou investicí, pokud vás finanční situace tolik netrápí.

Nabídka vozů

Otázkou také je, kde vůz hledat. Navštívit můžete kamenné prodejny bazarů či prodejců aut. Skvělou možností je však také online autobazar. Díky němu si nabídku vozů můžete prohlédnout z pohodlí vašeho domova, navíc zde najdete nabídku vozů ojetých, ale také nových. Auta na prodej zde objevíte od soukromých osob, ale také od autobazarů. Čeká zde na vás velká nabídka levných ojetých automobilů, sportovních automobilů i luxusních značek.

Online bazar?

A jak na takovém serveru hledat? Stačí zadat typ vozu, který by se vám líbil, zda se jedná nákladní vůz, osobní či dodávku, zadat PSČ a rozmezí do kolika kilometrů je možné vůz najít. Zadat můžete také ohraničení ceny a tachometr vozu, což je důležitý ukazatel při výběru ojetého automobilu. To vše potvrdíte a online auta bazar vám již nabídne rozličnou nabídku vozů. Možné je zde zprostředkovat také prodej aut. Stačí, když zapnete váš notebook, mobilní telefon či tablet a začnete s vyhledáváním vysněného vozu z pohodlí domova.