Co způsobuje břišní tuk?

Břišní tuk u mužů a žen může způsobit řadu chronických zdravotních problémů. Některé z nejhorších potravin, které způsobují břišní tuk patří sladké potraviny, rafinované sacharidy, trans mastné kyseliny a alkohol. Také nedostatek pohybu, stres a nedostatek spánku může mít za následek velký žaludek.

Co je břišní tuk?

Existují dva typy tuků, které mohou mít za následek velký žaludek. Jedná se o podkožní tuk a viscerální tuk.

Podkožní tuk se nachází v nejhlubší vrstvě pokožky a je nezbytný pro energii, izolaci a ochranu svalů. Tento typ tuku není tak nebezpečný jako viscerální tuková tkáň.

Viscerální tuk, který způsobuje, že máte velký žaludek, je nebezpečný pro vaše celkové zdraví. Lékaři říkají, že viscerální tuk se hromadí kolem vašich orgánů a může zvýšit riziko různých chronických onemocnění.

Potraviny, které způsobují břišní tuk

Jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit „pneumatiky“ kolem pasu, je prosté vyhnutí potravinám, které ukládání viscerálního tuku způsobují.

Sladkosti způsobují tvorbu břišního tuku

Konzumace příliš velkého množství cukru v nápojích a potravinách vede k přibývání na váze a většímu břichu. Dokonce i zdánlivě zdravé potraviny, jako je ovocná šťáva, mohou obsahovat dostatek cukru, aby způsobily usazený tuk na břiše. Lidé, kteří denně konzumují sladké nápoje mají v průměru o 10% více břišního tuku než ti, kteří se sladkým nápojům vyhýbají.

Trans mastné kyseliny

Trans mastné kyseliny naleznete ve všech smažených potravinách, másle, pečivu, v některých mražených potravinách a jsou jedním z nejhorší činitelů břišního tuku. Je dobré si uvědomit, že ne všechny tuky jsou vytvořeny stejně. Zatímco malé množství nasycených tuků je nezbytnou součástí vyvážené stravy, vyhnout se musíte trans-tukům. Také některé studie poukazují na skutečnost, že přidání olivového oleje do vaší stravy je lepší pro hubnutí než potraviny s nízkým obsahem tuku. A co víc, konzumace olivového oleje má mnoho výhod pro vaše srdce.

Příliš mnoho alkoholu může způsobit velký žaludek

Alkohol také obsahuje mnoho kalorií, které mohou vést k přibývání na váze. Přibývání na váze z alkoholu má tendenci se hromadit kolem žaludku. To je jeden z důvodů pro pojem „pivní břicho“.

Stres může způsobit břišní tuk u mužů a žen

Jedním z důvodů, proč je váš žaludek příliš velký, je, pokud jste pod velkým emocionálním nebo psychologickým stresem. Stres způsobuje uvolnění hormonu zvaného kortizol. Jedna studie zjistila, že stres může způsobit, že muži získají břišní tuk v důsledku zvýšení hladiny kortizolu .