Oblečení pro bezpečný parkourový trénink

Každý, nebo alespoň většina z nás, ví, že pohyb je zdravý a naše tělo jej potřebuje. Dospělí se ještě pro pohyb přemluví, u dětí je to však mnohdy těžký oříšek. Jak je motivovat k tomu, aby se hýbaly? Musíme jim nabídnout takový druh pohybu, který pro ně bude zajímavý a netradiční. Mezi takové patří parkour.

Co je parkour a jak probíhají tréninky?

Parkour je činnost která spojuje překonávání překážek s pohybem, který je přirozený našemu tělu. Patří mezi ně běh, skoky nebo lezení. Využívá takové druhy technik, které nám umožní dostat se co nejefektivněji z jednoho místa na druhé. Není však o soutěživosti. Pomáhá nám překonávat strach, překážky fyzické i psychické, pouze však pomocí vlastního těla a nutí nás se neustále zlepšovat.

Trénink je směřován tak, aby jednotlivci lépe ovládali svoje vlastní tělo a to jako celek. Je důležité pomalu a postupně propojovat jednotlivé techniky a pohyb postupně zdokonalovat. Důležitá je dobrá fyzička, kterou podpoří kvalitní tréninky.

Na koho se obrátit?

Organizované tréninky nabízí společnost ZOHIR, která funguje nejen pro dospělé, ale i pro děti. Její instruktoři a trenéři mají dlouholeté zkušenosti, díky kterým mohou nabídnout bezpečné tréninky pro děti již od osmi let.

V kroužcích, které organizují probíhají pravidelné tréninky, které každému umožní bezpečný fyzický i duševní rozvoj a podporují sílu, obratnost a pohybovou zručnost, což jsou dovednosti potřebné pro parkour.

ZOHIR nabízí celou řadu výhod. Tréninku se věnují zkušení trenéři. Nabízejí i lekce pro veřejnost. Využít můžete nabídku letních parkourových táborů nebo parkour workshopů. Velmi vítané jsou i návody ve formě videí, která členové natáčejí. Všichni členové podporují zdravý životní styl a díky tomu vedou děti k těm správným životním hodnotám a postojům.

Vybavení pro parkour

Výhodou je, že nepotřebujete žádné sportovní pomůcky, pouze kvalitní oblečení a obuv. Postačí vám parkour tepláky a parkour trička. Oblečení musí být příjemné a především pohodlné, aby umožňovalo dokonalý pohyb a v žádném případě neomezovalo. Velmi důležitá je i kvalitní obuv.

Parkour boty musí být pohodlné, lehké, dobře přilnavé k povrchu, podrážka nesmí klouzat a musí držet na každém povrchu. Noze musí poskytovat dostatečnou oporu a musí dokonale tlumit dopady. Boty nesmí nikde tlačit a také to nesmí být žádné robustní modely. Ideální jsou modely minimalistické, s vnitřním polstrováním. Vhodná je obuv běžecká, která má odpruženou podrážku. Volit pak můžete obuv nepromokavou či jiný typ. Také je třeba dbát na vhodnou špičku boty, která je nejvíce namáhána při výlezech.