To, že rádi jezdíte na kole, ještě neznamená, že musíte excelovat v cyklistické terminologii. Takže pokud jste doposud netušili, jaké jsou rozdíly mezi dvěma zdánlivě totožnými typy – horským a trekingovým kolem – nic si z toho nedělejte. Patrně jste se bez hlubších znalostí dané problematiky docela dobře obešli. Následující informace se vám však mohou hodit v momentě, kdy se rozhodnete vyrazit do terénu na zbrusu novém kole, které si teprve chystáte pořídit.
Základní charakteristika trekingového kola
Odborníci na trekingová kola Praha z MMR E-Bike řadí tento typ bicyklu mezi horská a silniční kola. Představuje dobrou volbou pro každého, kdo vyžaduje komfort při jízdě po silnici a současně potřebuje spolehlivého parťáka i na rozbahněnou polní cestu.
Trekingová kola jsou, stejně jako silniční kola, vybavena koly s větším průměrem, jemnějším vzorkem a užším pláštěm. Zároveň disponují blatníky, nosičem a světly. Na první pohled je patrný důraz na efektivní využití v různých prostředích.
Blízkým příbuzným trekingového kola je kolo crossové. Na rozdíl od něj má širší pláště s hlubším vzorkem a obvykle mu chybí blatníky. S ohledem na výbavu a přítomnost odpružení předních vidlic je určeno spíše do terénu než na silnici. V podstatě jde o mezičlánek mezi trekingovým a horským kolem.
Co čekat od horského kola?
Široké gumy s hlubokým vzorkem, odpružená přední vidlice a spousta převodů – to jsou základní poznávací znaky pro horská jízdní kola Praha neboli mountain biky (MTB). Jak je zřejmé již ze samotného názvu, tento typ bicyklu je vhodný především do terénu. Pro kvalitní horské kolo nepředstavuje překážku žádný kopec. Bez problémů filtruje nerovnosti a dává jezdci pocit, že ho při adrenalinové jízdě mimo silnici nic nezastaví.
V případě horského kola se však logicky musíte smířit s tím, že se vám s ním při cestování na silnici nepojede ani zdaleka tak dobře jako se silničním či alespoň trekovým kolem.