Proč se saunovat aneb zdravotní benefity pobytu v sauně

Sauna. Vyhřívaná místnost, která v sobě ukrývá blahodárné účinky pro lidský organismus. Kromě toho, že se jedná o moderní wellness aktivitu, je neskutečně prospěšná vašemu celkovému zdraví. Přemýšleli jste, jaké zdravotní výhody sauna nabízí? Pokud ne, přečtěte si následující článek, který vás s výhodami saunování blíže seznámí.

Výhody saunování

Saunování odbourává stres

Jednou z předních výhod saun je, že dokáží zmírnit stres. Tato výhoda je bohužel často přehlížena. V dnešní době je stres takřka každodenní záležitostí většiny z nás. Může se jednat například o stres v práci nebo ve škole. Sauny jsou ideálním místem k přemýšlení a jejich teplo vás dokonce i uklidní.

Saunování přispívá ke zdravější pokožce

Každý den je naše pokožka vystavována škodlivým vlivům. Celá řada výrobků a špatná péče o ni ji rozhodně neprospívá. Sauna pomáhá zlepšit průtok krve do pokožky a dodat ji více živin.

Saunování přispívá k lepšímu spánku

Saunování napomáhá k lepšímu spánku. V sauně totiž dochází k poklesu tělesné teploty. Tento fakt skutečně usnadňuje spánek. Vaše tělo tak pozná, že je čas si odpočinout a jít spát.

Saunování zmírňuje bolesti kloubů

Sauna je dobrá pro lidi, kteří mají problémy s bolestmi kloubů. Sauna zlepšuje krevní oběh a uvolňuje šlachy a vazy. Teplo v sauně uvolňuje také endorfiny, které uklidňují bolest.

Díky sauně budete zdravější

Lidi, kteří navštěvují saunu pravidelně, jsou méně nemocní. Jedná se o nachlazení a chřipku jejichž výskyt se díky sauně zmenší až o 30 %.

Saunování a hygiena

Před vstupem do sauny je důležité se nejprve osprchovat a smýt ze sebe pot. Do sauny se chodí bez plavek, proto jsou u vstupu k dispozici osušky. Ty se dávají pod sebe, aby pot nekapal na dřevo. Osušky nebo prostěradla je možné obdržet na recepci.

Saunování má i svá negativa

Saunování je nevhodné pro lidi, kteří mají problémy s vysokým krevním tlakem nebo oběhovým systémem srdce. Dále se nedoporučuje chodit do sauny, pokud máte nemocná játra a ledviny, protože by mohlo dojít k poškození cév. Další nemoci, při kterých se saunování nedoporučuje je při chřipce, horečce a zánětech. Také v těhotenství, při menstruaci nebo po flámu je dobré se sauně vyhnout. Pokud si nejste jisti, jestli můžete navštívit saunu, je dobré se nejprve poradit s lékařem.

Saunování v Brně

Pokud nemáte vlastní saunu, navštivte ji v Brně. Sauna se nachází v areálu tenisových kurtů poblíž křižovatky Lidická a Pionýrská. Sauna Brno vám nabízí relax od každodenního stresu. Disponuje rodinným prostředím a čistotou. Přátelská obsluha je samozřejmostí.