Pravidelný pohyb dělá člověka šťastným, tvrdí to i vědci

Bez fyzické námahy tělo strádá, občas je prostě potřeba překonat lenost a příjemně se unavit. Samozřejmě nejde o překonávání osobních či dokonce světových rekordů, mnohým jde jen o zhubnutí pár přebytečných kilo nebo vyrýsování svalstva. A další se prostě chtějí jenom cítit lépe, protože mají z dřívějška vyzkoušené, že pravidelnou fyzickou námahou se dá dopracovat také k výrazně lepší duševní kondici. Potvrzují to také četné odborné studie, něco pravdy na podobném tvrzení tedy jistě bude!

Každý začátek je někdy trochu těžký

Pokud jste už rok nebyli na cyklovýletu kole nebo si nešli zaplavat, děláte přesčasy v sedavém zaměstnání a nevíte, co udělat dřív, aby byl šéf spokojen, asi nebudete v nejlepší kondici, to platí pro tělo i ducha. Právě od toho tu jsou ale víkendy a volné chvíle, během kterých láká k návštěvě posilovna Praha. Pro začátek třeba jen půlhodinka, postupné zvyšování zátěže a přidání pár dalších minut fyzického tréninku je pak otázkou dalších týdnů. Nic není třeba uspěchat, cvičení vás jednoduše musí bavit – a teprve pak si k němu najdete cestu, stane se následně skoro celoživotní vášní!

Vyzkoušejte zatím klidně jednorázové vstupné

Možná stále trochu váháte, protože cvičit hodinu v kuse na nějakém speciálním stroji, to nikdy nebyl váš styl. Ale tím se rozhodně nenechte odradit, protože k dispozici jsou jak permanentky, tak i klasické jednorázové vstupy. S nimi nahlédnete pod pokličku a zjistíte, co by vás čekalo, kdybyste chodili do posilovny pravidelně. Nejde totiž jen o hubnutí! A určitě se nemusíte věnovat jen a pouze posilování, ale také o zajímavou formu relaxace, kterou tělo ocení hlavně během zimních měsíců. Solárium Praha totiž zajistí odplavení stresu, lepší imunitu a také významnější tvorbu serotoninu, důležitého pro dobrou náladu a duševní pohodu.