Chcete si pořídit jízdní kolo? Vsaďte na osvědčenou značku

Jízdní kolo je skvělým společníkem, který může sloužit jako dopravní prostředek a zároveň pomáhá utužovat zdraví a shazovat přebytečná kila. Na kole si můžete vyjet jak na krátkou vyjížďku, tak do dlouhé výlety a třeba na něm strávit i celou dovolenou.

Umožňuje se v klidu rozhlížet po krajině a kochat se jejími krásami. Podle toho, k jakým účelům chcete jízdní kolo užívat, je třeba také zvolit jeho typ. Značka Author nabízí všechny typy jízdních kol, ale také nejrůznější cyklodoplňky. V nabídce jsou přilby, rukavice i kompletní cyklistické oblečení, dále spousta užitečných doplňků, jako jsou cyklopočítače, světla, hustilky, batohy či brašny.

Typy kol

Než si půjdete nové jízdní kolo vybírat, musíte mít jasno, kam na něm budete převážně jezdit. Na silnice, zpevněné komunikace či cyklostezky jsou určena silniční kola, případně kola trekingová. V posledních letech jsou nejpopulárnější variantou horská kola. Mají zpevněný rám a hrubší vzorek na pláštích, takže jsou ideální do těžkého terénu, ale i na cyklostezky. Jakýmsi mezistupněm mezi silničním a horským kolem je krosové (trekingové) kolo. Jeho výhodou je, že na něm můžete jezdit jak po silnici, tak po cyklostezkách, šotolinových cestách i sjízdných lesních cestách. Větší průměr kol a hladší vzorek plášťů v porovnání s horským kolem umožňuje rychlejší a pohodlnou jízdu.

Elektrokolo

Varianta jízdního kola s přídavným elektrickým pohonem je velkým hitem současnosti. Elektrokola jsou jedinečným dopravním prostředkem jak do města, tak i na výlety nebo na cestu na chalupu. Díky elektrickému pohonu, který si v případě potřeby můžete zapnout, se lehce dostanete na kopec, nebo si můžete ulehčit při dlouhém výletu. Navíc jsou elektrokola i příspěvkem k ekologickému prostředí.

Nabídka cyklodoplňků

K cyklodoplňkům patří nejen přilby, oblečení a další cyklistické potřeby. Jsou to také přívěsné vozíky, díky kterým se nemusíte vzdávat svých oblíbených cyklovýletů ani po narození dítěte. Například Author Pilot je přívěsný vozík snadno připojitelný za jízdní kolo, nebo jej lze snadno přeměnit na sportovní kočárek. Pro batolata jsou určeny sedačky, které rostou s dítětem. Jeho bezpečnost je zaručena rychloupínacím držákem na rám, přezkou s dětskou pojistkou, 3-bodovým bezpečnostním upínacím popruhem a zadním reflexním pruhem.