Vybíráme příklepovou vrtačku

Žádný profesionální řemeslník, ale ani domácí kutil se neobejde bez vrtačky. Příliš nezáleží na tom, zda se jedná o vrtačku elektrickou nebo akumulátorovou. Rozdíl mezi nimi je jednak ve výkonu, který má elektrická vrtačka zpravidla o něco vyšší a v použitelnosti, která zase nahrává akuvrtačce. Ta se totiž může používat kdekoliv bez potřeby přívodu elektrického proudu. Jak to už u každého nářadí bývá, tak u akuvrtaček rozlišujeme několik typů. Zejména kutilové v panelových domech věcí, co obnáší vrtání otvorů do panelu. Tvrdý panel nezvládne ani sebelepší elektrická vrtačka, pokud nemá funkci příklepu. Rovněž příklepová akumulátorová vrtačka je pro tyto účely vhodná.

Jak vybrat vhodný typ?

Chcete-li skutečně kvalitní stroj, pak lze profesionálům i běžným kutilům doporučit příklepovou dvourychlostní aku vrtačku značky Stanley Farmax, typ FMC626C2K. K jejím přednostem patří 22+1 nastavitelných pozic regulace kroutícího momentu pro vrtání do různých materiálů. Ze dvou rychlostí si můžete vybrat tu ideální pro šroubování a vrtání do zdiva, dřeva nebo kovu. Vrtačka má jednodílné rychloupínací sklíčidlo 1,5 – 13 mm, které umožňuje snadnou a rychlou výměnu vrtáků jednou rukou. Pracovní prostor si můžete nasvítit integrovanou LED svítilnou. Komfort pro uživatele zajišťuje vícekomponentní ergonomická rukojeť a tělo s pryžovým překrytím. Součástí dodávky ve vkusném kufříku jsou dva akumulátory a nabíječka s úsporným režimem.

Elektronářadí

Nejen vrtačky, ale také elektrické pily, brusky a jiné druhy ručního elektronářadí patří k základní výbavě profesionálních řemeslníků i domácích kutilů. Jejich použití je všestranné, takže se uplatňují i ve výrobních provozech, autodílnách, na stavbách a v dalších oblastech. Společnost Stanley Fatmax nabízí spolu s elektronářadím i nezbytná příslušenství. Především jsou to sady vrtáků do zdiva, kovu či dřeva, sady bitů, speciální vrtáky, děrovky, frézy, řezné, brusné či diamantové kotouče a spoustu dalších doplňků k elektronářadí.