Riviéra Dubrovnik – ideální místo pro dovolenou

Riviéra Dubrovnik se nachází na pobřeží v oblasti Jižní Dalmácie. Spadá do ní nejen město Dubrovnik, ale i jeho okolí. To zahrnuje také některé chorvatské ostrovy. Pokud zavítáte do historického města Dubrovniku, můžete obdivovat městské hradby, které město rámují a jejichž úkolem byla ochrana proti útokům z pevniny i z moře. Nejkrásnější pláž se nachází právě pod hradbami. Je tvořena oblázky, ale pokud patříte mezi odvážlivce a dobré plavce, můžete se vydat i na blízké okolní útesy.

Okolní ostrovy

Riviéra Dubrovnik, to není jen pevninská část, patří k ní i některé chorvatsko ostrovy. Na ostrůvku Lokrum si můžete zaplavat v místním jezírku a prohlédnout si jeho jeskyni. Ostrov Lopud zase nabízí dlouhou pláž písčitého charakteru.

Mezi velké ostrovy se řadí Korčula. Návštěvníci na něm mohou obdivovat nejen nádhernou přírodu, ale také celou řadu starobylých památek a mohou zavítat na některou z kulturních akcí, kterých se během léta na ostrově koná velké množství. Ostrov nabízí i různé možnosti ubytování chorvatsko. Prohlédněte si třeba nabídku, kterou naleznete na webu ubytovanivchorvatsku.cz. Na ostrov funguje trajektové spojení z pevniny i některých dalších ostrovů. Za nejkrásnější ostrov oblasti jižního Jadranu bývá považován Mljet, který je držitelem statusu Národní park. Ostrovní pláže jsou nádherné a ve většině případů písečné. Do těchto míst míří trajekty z Dubrovniku nebo poloostrova Pelješac.

Město Dubrovnik

Starý Dubrovnik je pouze zónou určenou pro pěší. Projít se zde můžete pro některé z místních promenád a dokonalý výhled na město i moře pak nabízejí městské hradby. Tato dovolenková destinace má velmi příznivé podnebí. Milovníci kultury mohou navštívit Letní dubrovnické hry, na kterých účinkují divadelní i hudební umělci sjíždějící se do města nejen z celého Chorvatska, ale také z dalších evropských zemí.