Nejstarší sportovní stadiony

Pokrok je neúprosný a i proto se minulý rok přestěhovali fotbalisté Arsenalu z Highbury do supermoderní arény Emirates Stadium. I přesto se však dají ve světě najít sportovní stánky, které za sebou mají již mnoho zim.

Melbour Cricket Ground

Tento stadion má titul nejstaršího nepřetržitě provozovaného sportoviště na světě. Má kapacitu přes sto tisíc míst a je zároveň jedním z největších, protože je i třináctým největším stadionem na planetě. Původní komplex byl postaven již v roce 1854 a během let se postupně rozrůstal. Zároveň se může pochlubit největšími osvětlovacími sloupy na světě.

Churchill Down

Toto závodiště je prapředkem všech dostihových závodišť na světě. Je v provozu již od roku 1875 a od té doby se stal místem mnoha neuvěřitelných závodů. Celkem může hostit 150 tisíc fanoušků. Nejslavnějším závodem, který hostí je Kentucky Derby, které je mezi dostihy naprosto legendou.

Anfield Road

Neuvěřitelných stadion s jedinečnou atmosférou. Když zde tisíce fanoušků začnou zpívat liverpoolskou hymnu „You´ll Never Walk Alone“ leckomu naběhne husí kůže po celém těle. Stadion si prošel během let několika úpravami a rekonstrukcemi. Dodnes však zůstává věrný své původní podobě. Liverpool však nyní plánuje postavit jen několik desítek metrů dál nový stadion, který pojme šedesát tisíc diváků. Prozatím se o projektu však jen mluví.

Old Trafford

Kdo by neznal legendární domov Manchesteru United. Jedná se o jeden z nejstarších a nejlegendárnějších sportovních areálů této planety, se kterým je spojen osud velkého množství legendárních hráčů. Komplex byl postaven v roce 1910 a během druhé světové války byl poškozen během bombardování. Po několika rekonstrukcích má kapacitu 75 tisíc diváků a jedná se o jednu z nejmodernějších sportovních arén na světě. Po Wembley se navíc jedná o druhý největší stadion na ostrovech.