Může sex zlepšit sportovní výkony?

Sexuální aktivity byly po dlouhá léta sportovcům odpírány, ovšem jak to tak vypadá, sex před zápasem může dopomoci k vítězství.

Sex ano či ne?

To zda tomu tak skutečně je dělí sportovní svět na dva tábory. Jeden tvrdí, že abstinence pomáhá zvyšovat agresivitu a tedy se hodí při některých sportovních disciplínách. Ovšem toto tvrzení již bylo vědecky vyvráceno. Druhý tábor tedy tvrdí, že sex před sportovním výkonem pomáhá k soustředění a je tedy jen a jen pozitivní.

Je známé, že například legendární Muhamad Alli se šest týdnů před důležitým zápasem nemiloval. Původně se totiž předpokládalo, že abstinence zvyšuje hladinu testosteronu, ovšem vědci nyní tvrdí, že jeho hladina se zvyšuje po pohlavním styku. Tři měsíce bez sexu tak srazí testosteron až na dno.

Nechte to na vašem těle

Odborníci si myslí, že večer plný milování před závodem nemá žádný vliv na sílu ani vytrvalost sportovce. Obecně platí, že během pohlavního styku je spálo asi jen 20-50 kalorií, což opravdu není mnoho. Navíc se zjistilo, že sexy vyvolává tlumivý efekt a tak dotyčný necítí bolest tak jako abstinující.

Ovšem žádný z výzkumů nelze zobecňovat a každému prostě sedí něco trochu jiného. A tak sporty, které vyžadují velké soustředění je možné dobré vykonávat v sexuální abstinenci. Naopak kde je zapotřebí co nejvyšší hladina testosteronu, je sex velmi dobrým nápadem.