Nejlepší filmy inspirované sportovními příběhy všech dob

Taky si někdy říkáte, že byste se podívali na nějaký film, ale vůbec vás nenapadá na jaký? Pokud jste milovníkem sportu, pak pro vás máme hned několik skutečně povedených filmů inspirovaný sportovními momenty, které se vám zaryjí hluboko do paměti.

Kličko

Detailní portrét dvou neuvěřitelně nadaných chlapců, kteří si podmanili svět boxu. Film ukazuje jejich osudy, kariéru během dospívání na socialistické Ukrajině a jejich tvrdé profesionální začátky. Vrcholem je pak samozřejmě moment, kdy se oba stali světovými sportovními legendami.

https://youtu.be/K6w8I_KrtGo

Až na vrchol

Film sleduje šestici bojovníků, nejrychlejších motocyklových závodníků všech dob a jejich osudy. Příběh vypráví o tom, jak těžké je balancovat v životě v rychlosti blížící se 300 kilometrů v hodině. Vypravěčem je zde Brad Pitt, který poutavě popisuje soupeření mezi jezdci, ale také vzájemná přátelství, respekt a odvahu.

https://youtu.be/PvAg5vaC1gw

The Art of Flight

Jeden z nejlepších sportovních dokumentů všech dob, který sleduje slavné snowboardisty, kterak se nechávají přitahovat hlubokými horskými údolími z těch nejvyšších hor. K filmu byl navíc natočen skutečně vynikající soundtrack a tak se jedná o neuvěřitelnou podívanou.

https://youtu.be/kh29_SERH0Y

Dangal

Mahavir Singh Phogat býval vynikajícím zápasníkem, ale musel nechat sportu, aby si našel práci, která jej uživí. Doufá tedy, že alespoň jeho syn dosáhne toho, kde on sám skončil a půjde ještě dál. Problém však je v tom že se mu rodí jen samé dcery. Z nich se však nakonec vyklubou pořádně zuřivé dámy, které se nakonec stanou trénovanými zápasnicemi.

https://youtu.be/x_7YlGv9u1g

Pásky z Nagana

Kdo by neznal příběh hokejistů, kteří se utkali o zlaté medaile na olympiádě v Naganu. Jeden z nejsilnějších příběhů naší sportovní historie je znovu vyprávěn i dokumentem Pásky z Nagana, který je naprosto precizně vytvořen a rozhodně si zaslouží vaší pozornost.

https://youtu.be/e3YWBAf_Cfc