Elektrokola zažívají boom. Ocení je každý cyklista

Prodej elektrokol v České republice se v posledních letech neustále zvyšuje. Již dávno uplynuly doby, kdy elektrokola byla doménou pouze důchodců. V současné době je již vyhledávají zákazníci napříč všemi věkovými kategoriemi. Jejich koupě je však velice nákladnou záležitostí, proto je třeba věnovat jejich výběru dostatek času.

Vhodná pro každého cyklistu

Elektrokola mají široké uplatnění, jsou vhodná pro cestování do práce i dlouhé výlety do přírody. Oblíbí si je ti, co nemají takovou fyzičku, chtějí zvládat svého rychlejšího cyklistického parťáka anebo se nechtějí zpotit při cestě do práce. Kola s elektromotorem jsou podle zákona brána jako běžná jízdní kola, tudíž pro jejich používání není potřeba splňovat žádné specifické požadavky. Na elektrokolech tak mohou jezdit i děti, v jejichž kategorii je výběr poněkud omezený.

Co zvážit při výběru elektrokola?

Výběru správného elektrokola je potřeba věnovat dostatek času. Elektrokola jsou rozlišována ve stejných typech jako běžná jízdní kola. Oproti nim však disponují elektomotorem. Po výběru vhodného typu elektrokola je tak třeba se zaměřit na samotnou baterii. Mezi nejdůležitější parametr patří především její kapacita, která jako jeden z hlavních faktorů určuje dojezd elektrokola. Opomenuta by neměla být ani životnost baterie a mechanická výbava.

Pořízení elektrokola je nákladnou záležitostí

Jak již bylo uvedeno, nákup elektrokola představuje nemalou investici. Pro každého zákazníka je největším lákadlem co nejnižší cena, avšak velmi nízká cena může být vykoupena nízkou kvalitou. Pořízení elektrokola v rozumné kvalitě se pohybuje zhruba kolem 25 tisíc a výše. Pokud si chcete zajistit kvalitní elektrokolo, pak se obraťte na specializovanou prodejnu.

Obrátit se můžete například na společnost MMR E-bike, jejíž prodejny naleznete v Praze a Plzni.