Proč si oblíbit proteinové nápoje? Tyhle důvody vás přesvědčí!

O proteinových nápojích se velmi často hovoří ve spojitosti se sportovci. Není ale pravda, že by byly primárně určeny pouze pro ně. Nad užíváním proteinového nápoje mohou uvažovat i ti, kteří se třeba snaží zhubnout. I při hubnutí je totiž potřeba zajistit tělu základní živiny, především pak dbát na dostatek bílkovin. Přinášíme vám několik důvodů, pro které rozhodně stojí za to si proteinové nápoje oblíbit.

Podporují redukci váhy

U toho hubnutí ještě chvíli zůstaneme. Bílkoviny jinak známé také jako proteiny jsou důležité zejména proto, že vám dokážou zajistit pocit sytosti na poměrně dlouhou dobu. Nebudete tak mít hlad a tím pádem nutkání přejídat se nad rámec vašeho kalorického příjmu. Mimo jiné dostatečný příjem bílkovin zrychlí metabolismus a hubnutí tak bude daleko efektivnější. Bílkoviny je samozřejmě možné přijímat ze stravy, když ale zjistíte, že máte bílkovin po celém dni málo, proteinový nápoj vám vytrhne trn z paty.

Pomáhají vybudovat svaly

Jedním z úkolů proteinů je podpora tvorby svalové hmoty. To je také důvod, proč nesmí chybět méně i více aktivním sportovcům. Když chcete zhubnout, musíte k vyvážené stravě přidat také pohyb. Aby vaše tělo nestrádalo, je potřeba zajistit mu dostatek bílkovin. Díky tomu bude moci měnit tuky ve svaly a vy budete hubnout. Syrovátkové neboli whey proteiny podpoří nárůst svalové hmoty, zároveň ale také jejich regeneraci po náročné fyzické aktivitě.

Zajistí rychlejší regeneraci

Pokud jste poměrně fyzicky aktivní, měli byste protein zařadit do svého jídelníčku i proto, že zajistí rychlejší a kvalitnější regeneraci. V případě, že sportujete několikrát do týdne, si vaše tělo žádá aminokyseliny, které jsou obsaženy mimo jiné také v proteinových nápojích.

Doplňky pro sportovce myslí i na vegany, pro které je ideální volbou veganský protein. Veganské proteiny jsou samozřejmě vhodné nejen přímo pro vegany, ale také pro ty, kterým není lhostejný osud zvířat.