Posilování s míčem? Jde to!

Posilování má většina z nás spojené s těžkými činkami a přístroji. Ovšem ty můžete vyměnit za naprosto jednoduchý nafukovací míč.

Nafukovací fitness míč má doma snad každý, zjistěte, zda není příliš vyfouknutý, nebo přehuštěný. Pokud není, vrhněte se na posilování s míčem.

Plank na míči

Plank je známý cvik, ovšem na míči se bude jednat o super způsob jak zpevnit tělo. Položte nohy na míč a nastavte se do klasické plankové polohy s lokty na zemi. V této pozici se pak snažte vydržet co nejdéle.

Pike up

Pro posílení hlubokého vnitřního svalstva vyzkoušejte cvik, při kterém položíte nohy na míč a následně se snažíte dávat nohu za nohu. Cvik vyžaduje opravdu velkou sílu v trupu a dobrý balanc. Čím déle to však budete trénovat, tím lépe vám to půjde.

Zvedáním míče

Náročný cvik, při kterém ležíte na zemi a míč si podáváte nad svým trupem z nohou do rukou a naopak. Při pohybu se pak vždy snažíte míč co nejvíce přiblížit zemi, ale nikdy se s ním země nedotknete! Skvělý cvik na procvičení oblasti břicha, ale i nohou, vnitřní strany stehen a zádového svalstva.