Nedaří se vám shodit nadbytečná kila?

Vánoce za námi a mnozí s hrůzou zjišťují, že nedopnou džíny, které v loňském roce skvěle padly. Omezíte sladké, smažené, začnete chodit do práce pěšky a kila ne a ne jít dolů. Říkáte si: „Co dělám špatně?“ Zbavit se nadbytečných kil neznamená, že máte hladovět. Jak říkají někteří odborníci, ke štíhlé postavě se musíte projíst. Zdravý jídelníček vám na míru sestaví na pestryjidelnicek.cz a nejen to. Na jejich webových stránkách toho naleznete mnohem více.

Víte, jaká má být vaše váha?

Podle některých starých zvyklostí se říká, že ženy si odečtou ze své výšky 110 a vyjde jim výsledná váha. Muži odečítají 100. Výšku počítejte v cm. Ovšem tento údaj je nepřesný a mnohem efektivněji zjistíte svůj stav výpočtem vašeho BMI. Nechce se vám složitě vaše BMI počítat? Nevadí. Jednoduchá BMI kalkulačka je dalším bodem, který naleznete na pestryjidelnicek.cz. Podle vypočítaného osobního BMI zjistíte, kolik kil potřebujete shodit nebo naopak přibrat.

Kalorické tabulky vám pomohou

Do kalorických tabulek si můžete zapisovat svůj energetický příjem. Vidíte tak, zda má vaše tělo dostatečný příjem „zdravých“ cukrů nebo bílkovin, které jsou při hubnutí velice důležité. Kalorické tabulky vám ušetří čas. Nemusíte v obchodech hledat na etiketách, kolik kalorií má potravina, kterou si hodláte koupit. Online tabulky vše rychle vyhodnotí. Snadno tak ohlídáte svůj příjem kalorií a můžete ho snížit nebo zvýšit výdej fyzickou aktivitou. 70% hubnutí je o stravě, ale na pohyb určitě nezapomínejte.

Pokud si nejste jisti, co vlastně jíst nebo co si uvařit, vyzkoušejte některé zdravé recepty na pestryjidelnicek.cz. Nezapomínejte jíst pětkrát denně, jinak si vaše tělo začne tvořit tukové zásoby a vám se nepodaří dosáhnout vašeho cíle. Hlídejte si dostatečný přísun bílkovin, vlákniny a vitamínů a své oblíbené džíny určitě brzy dopnete.