Chcete podávat výjimečné sportovní výkony? Vyzkoušejte guaranu

Ať již provozujete sport rekreačně anebo se chystáte na závody, chcete jistě podávat ty nejlepší možné výkony a přemýšlíte, jak se k nim dopracovat. Kromě pravidelného tréninku si můžete pomoci také výživovými doplňky, které pomohou vašemu tělu snáze se adaptovat na zátěž a podat kvalitní výkon.

Jihoamerická guarana je jako dělaná pro sportovce

Pravidelná konzumace semen guarany je doporučována především atletům, ale i dalším sportovcům pro zvýšení výkonnosti. Nezáleží na tom, zda se chystáte vyběhnout na svůj pravidelný trénink, sednout na kolo anebo si dopřát vysokohorskou túru. Guarana vám pomůže nastartovat vaše svaly a rozpohybovat ztuhlé klouby. Západní svět zná guaranu jako stimulant, zato jihoameričtí indiáni z kmene Guarani mají ve zvyku skořápky plodů guarany jemně namlít a vyrábět z nich guaranový chléb. Ten má delikátní chuť a příjemné aroma a v neposlední řadě samozřejmě také povzbuzující účinky. Ostatně bylinkový chléb nejen z guarany si doma můžete upéct také.

Kofein a další stimulanty

Nebyli by to zvídaví vědci západního světa, kdyby guaranu nepodrobili zkoumání. A to co nalezli je opravdu zajímavé. Guarana obsahuje dokonce dvojnásobné množství kofeinu ve srovnání s kávou a jako bonus navíc k tomu také theobromin a theofylin obsažené také v kakau, které podporují funkce centrální nervové soustavy a umožňují lépe a intenzivněji dýchat. Díky zvýšenému přísunu kyslíku do mozku se guaraně daří zlepšovat nejen fyzickou výkonnost, ale i duševní svěžest a pomůže vám podpořit paměť, psychické schopnosti a v konečném důsledku i vaše studijní výsledky.

V jaké formě je konzumace guarany nejefektivnější?

Na trhu se objevuje celá řada přípravků s guaranou, od tablet, bonbonů, nápojů a podobně. Ty obvykle neobsahují velké množství guarany. Nejvýhodnější formou konzumace guarany je prášek anebo kapsle práškem plněné. Ty obvykle neobsahují žádné náhražky, pojiva a další suplementy a vy tak můžete mít jistotu, že konzumujete pouze čistou sušená a jemně namletá semena guarany. Kapsle si jednoduše přibalíte sebou na cesty anebo do kabelky do práce. Práškem z guarany zase můžete posypat ranní kaši a dopřát si tak postupný příval energie v průběhu celého dne.